טיפול בגיל השלישי

"פעם הסתכלתי על החיים שלי והם היו יפים...

היום אני לבד, עם הזכרונות"

 

אני פוגשת את האישה המקסימה הזו, נקרא לה אידה....            

בת כ-70, אולי 75, ומקשיבה לסיפור חייה. אני מתמלאת בקנאה משולבת בהתפעלות רבה, אילו חיים! ועם זאת, היא יושבת מולי היום, מרגישה בדידות קשה, מתקשה להכיל, מאושרת שאני פשוט מקשיבה. אין לה המון ציפיות, מלבד לחלוק את התחושות הקשות עמן היא מתמודדת היום. בדידות קשה, דיכאון, לעתים גם חרדה.

טיפול בגיל השלישי

במפגשים טיפוליים בגיל הזה אנחנו מתמקדים בכאן ועכשיו.

התמודדות עם חרדות ודכאון, בדידות, יחסים וציפיות מהמשפחה הקרובה.

לפני הכל אני נמצאת שם בשבילם. להקשיב, לעתים לשאול, לחלוק את הכאב. לפעמים צריך רק מילה טובה,

כי זה מה שצריך

התמודדות עם אובדן של אדם קרוב, של יכולות שהיו ואינן עוד, של משפחה שמשתנה ולעתים מתרחקת, של ציפיות משתנות שלנו מאחרים ושל אחרים מאיתנו . התמודדות עם אבל והתמודדות עם בדידות. כל אלו ועוד יכולים להיות חלק מהאתגרים המאפיינים  לעתים את עולמם של אנשים מבוגרים, אשר קשה להתמודד איתם לבד.

לעתים יש לי תחושה שהאנשים המבוגרים שיושבים מולי, סוחבים על גבם משקל רב. לא רק טראומות מהעבר ואכזבות מההווה, התמודדות עם שינויים ואובדן, אלא גם ובעיקר הרגלים ("אצלנו לא מדברים על רגשות"...)

בשונה מהמקובל לחשוב, אנשים מבוגרים פנויים, רוצים ובהחלט יכולים לעשות שינויים קטנים בחייהם.. כאלה שמאפשרים להם לשנות את נקודת המבט ולראות את חייהם במשקפיים קצת יותר ורודים.

אני מציעה מפגש טיפולי של שיחה וליווי בשילוב טכניקות ואמצעים יצירתיים שונים, כדי להפיג את הבדידות, לעבד את האובדן ולהתמודד עם דכאון ועם חרדות, עם השליטה בבחירות ובחיים שלנו

 

אני נמצאת כאן בשבילכם. ללוות אתכם בדרך, להיות שם בשבילכם. להקשיב...

נקודת מבט מיכל לופו